(068) 026 31 58 | (093) 744 35 58 | (066) 096 07 58
0 / 0.00 грн
Ua Ru
Головна    Каталог саджанців   Підщепи для яблуні

Відкриття сезону Осінь з 20 серпня

Підщепи для яблуні

Підщепи для яблуні

У садівництві, зокрема при розведенні видів яблунь, для розмноження дерев найчастіше використовується щеплення. Метод полягає в перенесенні на рослину-основу з кореневою системою частин сортової рослини, гілок або бруньок, з яких надалі розвивається крона. Прищеплювана частина називається прищепа, рослина, на яку прищеплюють — підщепа. Також в професійній термінології підщепу називають частину рослини — кореневу систему і частину стовбура до місця щеплення.

Основою для вирощування підщепи яблуні можуть служити яблуні-дички або напівкультурні сорти. Підщепи для яблуні бувають насінневі (вирощені з насіння) і клоновані (отримані укоріненням живців).

Оскільки підщепа не має своєї кореневої системи, отримання нею поживних речовин йде через коріння підщепи. Саме тому від підщепи у великій мірі залежать такі якості і властивості надземної частини рослини, як морозостійкість, сила росту, регулярність плодоношення, врожайність.

Таким чином, для того, щоб отримати урожайний яблуневий сад, потрібно купити підщепи яблуні, які мають такі характеристики:

 1. хороша пристосованість до природних умов даного регіону,
 2. сумісність з прищепою,
 3. сильна коренева система.

 

Підщепа для яблуні М9 (карликова підщепа)

Підщепу яблуні серії M (Malling) — це клонована підщепа, виведена на початку ХХ століття на дослідній станції в Іст-Моллінг (East Malling), графство Кент в Англії. Серед цієї серії великого поширення набула підщепа М9, яка є міжнародним стандартом карликової підщепи. Підщепи яблуні M9 використовуються зараз практично скрізь, де яблука вирощують на комерційній основі. Наприклад, в Західній Європі майже 90% яблуневих садів щеплені на підщепі M9.

В останні десятиліття селекційні роботи з цією підщепою яблуні дали близько 150 її підклонів. В інтенсивному садівництві зараз широко використовуються близько 30 клонів підщепи М9. Вирощування підщеп яблуні має свої переваги і недоліки. Підщепи М9 купити в Україні можна в Бахмутському розсаднику. 

Підщепа М9 для яблуні:

 • гарне укоріненння і продуктивність;
 • обмежена висота дерев (2-2,5 метри);
 • раннє плодоношення (на другий-третій рік після висадки в сад, у високоякісних саджанців цвітіння може відбуватися вже в рік висадки);
 • плодоношення яблунь регулярне і рясне, якість плодів висока;
 • гарна стійкість до захворювань;
 • сумісність майже з усіма сортами яблунь;
 • середня тривалість життя дерев до 30 років (з омолоджувальною обрізкою).

Підщепа М9 - недоліки:

 • недостатньо міцна коренева система;
 • підщепа вибаглива до грунта (грунт для закладки маточника повинен бути багатим, добре підготовленим);
 • зимостійкість і посухостійкість невисокі, що обмежує ареал використання;
 • вимагає поливу;
 • приваблива для мишей і зайців.

 

Підщепа ММ 106

Підщепа ММ-106: середньоросла, сумісна з усіма сортами, забезпечує високу продуктивність. Средньостійкий до багатьох захворювань. Засухостійкий і морозостійкий. Купити підщепу ММ106 можна в нашому магазині з доставкою поштою.

 

Купити підщепи яблуні в Україні

Бахмутський розсадник реалізує садівничим господарствам і садівникам-любителям безвірусні підщепи для яблуні М9. Купити підщепи яблуні оптом і в роздріб зручно через інтернет-магазин розсадника. Замовити доставку купленого товару поштою по Україні або самовивіз.

Не пропустіть продаж карликових підщеп для яблуні (М9)

Бажаємо Вам вдалих покупок та хороших врожаїв!